Ktoré vode-odolné kozmetické výrobky poznáte? Asi najpopulárnejšie sú výrobky určené na maľovanie očí. Napríklad, očné tiene, ceruzky na oči a samozrejme maskary. Tieto produkty musia byť odolné voči slzám, potu, počasiu a tiež musia vydržať keď si pošúchame oko. Ako to vlastne celé funguje? Tieto výrobky obsahujú veľmi málo vody. Nemajú tendenciu stekať vďaka špeciálnemu zloženiu – obsahujú polyméry, rastlinné oleje, vosky alebo živice. Tieto komponenty sa dokážu prilepiť ku riasam alebo ku pokožke tak pevne, že vytvoria pre vodu nepriepustnú vrstvu pigmentu. Vode-odolná maskara obsahuje keratín alebo biotín, ktoré vyživujú a tiež stimulujú rast rias a ich regeneráciu.
Nie všetky vode-odolné výrobky sú však úplne bezpečné. Môžu spôsobiť podráždenie, pretože obsahujú priveľa lepivých látok. Ak si kupujete maskaru odolnú voči vode, zistite, či bola dermatologicky testovaná. Rovnako si prečítajte, či je vhodná pre ľudí s kontaktnými šošovkami a pre citlivé oči alebo pokožku.
A teraz pár slov o tom, ako vode-odolné šminky odstraňovať z pleti. Najúčinnejšie sú v tomto prípade tzv. dual-action liquids alebo odličovače hustej konzistencie. Je možné použiť aj detský olejček. Pri odličovaní očí dávajte pozor na to, aby ste príliš nešúchali riasy, pretože by sa mohli polámať alebo vypadať a tiaž vaše oči budú potom podráždené. Úplne stačí navlhčiť tampón a jemne ho pritlačiť na očné viečko. Chvíľu počkajte, kým sa pigment rozpustí a vsiakne do tampónu. Ak je to nutné, urobte to isté ešte raz.
Ako správne nanášať vode-odolné kozmetické prípravky? Aplikácia je rovnaká ako u bežných výrobkov, ale dávajte veľký pozor, aby ste sa nedopatrením nedotkli aplikátorom oka. To môže spôsobiť veľké podráždenie a začervenanie. Ak sa to stane, okamžite si vypláchnite oko veľkým množstvom teplej vody. Vode-odolný podkladový make-up by sa mal pred aplikáciou zohriať v dlani a až potom naniesť na tvár.
Pridaj komentár